A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Драбівська багатопрофільна лікарня" Драбівської селищної ради
Єдиний номер контакт-центру +380979709977

Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом

Дата: 25.06.2021 15:04
Кількість переглядів: 125

 

    Щорічно 26 червня, починаючи з 1987 року, за рішенням Генеральної Асамблеї ООН у всьому світі відзначається Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом з метою створення міжнародного суспільства, вільного від зловживання наркотиками.     Світова проблема наркотиків, як і раніше, залишається серйозною загрозою для здоров’я і безпеки населення, особливо молоді. Число осіб, що вживають наркотики, на даний час складає не менше 185 млн. чоловік (тобто 3% всього населення планети або близько 12% населення у віці від 15 до 30 років). Наркоманія знаходиться на шостому місці в списку найбільш поширених причин смерті осіб віком 15-49 років.

 Наркоманія – стан, що характеризується патологічним потягом до різних психоактивних речовин, зміною толерантності (збільшення дози споживання), розвитком психічної та фізичної залежності, а також вираженими медико-соціальними наслідками . Широке поширення отримали синтетичні наркотичні речовини, які виробляються і потрапляють в тіньовий обіг в обхід чинного законодавства. Висока популярність цих речовин серед молоді обумовлена ​​доступністю придбання через мережу інтернет та низькою вартістю в порівнянні з «класичними» наркотиками. Серед синтетичних наркотичних речовин найбільш популярні суміші для паління «спайси» і «солі».

   Спайсом (від англ. «Spice» – спеція, прянощі) називають особливі суміші для паління, до складу яких входять трави (як правило, ромашка аптечна) і синтетичні аналоги канабіноїдів.

    Запідозрити вживання спайсів можна за такими ознаками: зміна розміру зіниць (занадто вузькі або занадто широкі),  підвищена рухова активність,  почервоніння очей,  неконтрольовані перепади настрою,  безпричинні емоції (страх або ейфорія),  параноя (відчуття переслідування), нечленороздільна мова, галюцинації, підвищений артеріальний тиск, тахікардія, сухість у роті.

 

   Іншим поширеним наркотиком серед молоді є «солі», до складу яких входять синтетичні психостимулятори. 

     Вживання «солей» стає явним відразу за такими ознаками: дикий погляд; спрага; тривожний стан; мова за типом «затягнутої магнітної плівки»; судорожні рухи нижньою щелепою, гримаси; галюцинації (як правило, слухові); жестикуляція (мимовільні рухи руками, ногами, головою); безсоння; неймовірний приплив енергії (бажання рухатися, щось робити, але дії зазвичай непродуктивні).

     Вже через 2-3 роки вживання наркотиків буде повне виснаження організму. Людина втрачає здатність навіть до найменших фізичних і психічних навантажень. Настає передчасне старіння з ознаками слабоумства. Повністю втрачаються попередні почуття та інтереси, єдиною турботою стає добування наркотику будь – якою ціною. Настає остаточна моральна та інтелектуальна деградація – повний розпад особистості.

    Наркоманія залишається важливою соціальною і медичною проблемою, оскільки наслідки цього явища мають згубний вплив на все суспільство. Основна мета профілактики наркоманії є формування у населення і, особливо, у молоді активної життєвої позиції неприйняття вживання наркотиків. Велике значення має організація дозвілля підлітків, створення умов, що забезпечують корисне проведення вільного часу.            Кваліфіковану медичну допомогу  наркозалежним в КНП «Драбівська багатопрофільна лікарня»  надає лікар – нарколог Костяна Т.О. та КНП «Обласний наркологічний диспансер» ЧОР м.Черкаси, проспект Хіміків 62.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора