A A A K K K
людям із порушенням зору
єдиний номер контакт-центру 047-26-99-111 КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ДРАБІВСЬКА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ" ДРАБІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
КНП "Драбівська багатопрофільна лікарня" Драбівської селищної ради

Увага! Загроза можливого спалаху холери!

Дата: 01.06.2022 15:35
Кількість переглядів: 57

 

    Під час воєнних дій через низку причин, таких як,  підвищення температури повітря, погіршення якості питної води, неналежне дотримання санітарних норм через окупацію територій можуть виникати спалахи або епідемії інфекційних хвороб, зокрема – холери.

       В КНП « Драбівська багатопрофільна лікарня» Драбівської селищної ради забезпечено готовність закладу до можливого ускладнення епідемічної ситуації по холері.

     З персоналом закладу проведено навчально  – тренувальні заняття з питань попередження занесення, локалізації та ліквідації холери відповідно наказу МОЗ України.

     Холера – це гостра особливо небезпечна інфекційна хвороба. За короткий проміжок часу вона здатна заражати значну кількість людей, викликаючи цілі епідемії, при цьому смертність від неї досягає 50% за відсутності адекватного лікування.

   Збудник хвороби – холерний вібріон, який є частиною флори багатьох водоймищ.

    Основний шлях поширення холери - вода! З водойм збудник холери може потрапити в організм людини при ковтанні води під час купання, вживанні для пиття некип'яченої води. Холерний вібріон проникає в організм людини також разом з напоями, соками або харчовими продуктами. Найбільш небезпечними з харчових продуктів є заливні страви, салати, сирі овочі і продукти, молоко, морепродукти, що не піддаються тепловій обробці.                        Крім того, холерою можна заразитися від хворої людини при безпосередньому контакті і через забруднені предмети.

    Інкубаційний період (від моменту зараження до перших ознак захворювання) становить від декількох годин до 5 днів.

    Характерні ознаки холери: гострий початок захворювання, багаторазовий пронос і блювота, що призводить до зневоднення організму. Температура тіла при цьому не підвищується. Швидке зневоднення організму при відсутності своєчасного лікування може призвести до смертельного результату. При появі перших ознак захворювання необхідно негайно звернутися до лікаря. Перебування хворого в домашніх умовах неприпустимо.

    Холерна паличка гине під час кипіння води, а також під тривалим впливом прямих сонячних променів. На поверхні овочів та фруктів вона може жити до 5 діб.

    Спосіб зараження хворобою – фекально-оральний, від однієї хворої людини до іншої, через виділення збудника з фекалій та блювотних мас. Також людина може заразитися, випивши воду з холерним вібріоном.

 

     Основні заходи профілактики холери:

 

- дотримання правил особистої гігієни (миття рук перед їжею, приготуванням їжі, після відвідування туалету);

- вживання тільки кип'яченої або бутильованої води;

- ретельне миття овочів і фруктів кип'яченою або бутильованою водою;

- купання в дозволених місцях водойм або басейнах;

- не купувати їжу в сумнівних місцях;

- не їсти в закладах громадського харчування, стан яких не відповідає вимогам санітарного законодавства.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень