A A A K K K
людям із порушенням зору
єдиний номер контакт-центру 047-26-99-111 КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ДРАБІВСЬКА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ" ДРАБІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
КНП "Драбівська багатопрофільна лікарня" Драбівської селищної ради

З 5 по 10 березня – Всесвітній тиждень боротьби з глаукомою

З 5 по 10 березня – Всесвітній тиждень боротьби з глаукомою

        Близько 285 мільйонів людей у світі страждають від порушень зору, а 39 мільйонів з них уражені сліпотою. Глаукома стала причиною 22% випадків виходу людей на інвалідність по зору. За 2016 рік в одній лише Черкаській області було виявлено близько 600 випадків глаукоми, а під диспансерним наглядом в області знаходиться 5 з половиною тисяч людей з цією хворобою. Цікаво те, що у 80% випадків сліпоти можна уникнути! Тож ми вирішили розповісти вам про глаукому – хворобу, яка являється найбільш суттєвою причиною втрати зору в Україні.

Глаукома – це хронічне захворювання очей, при якому підвищується внутрішньоочний тиск. (ВОТ). Високий ВОТ, в свою чергу, вражає зоровий нерв, внаслідок чого зір поступово погіршується аж до сліпоти. Глаукома – надзвичайно небезпечне і підступне захворювання, тому знати про нього повинен кожен! Тож спробуємо відповісти на ключові питання, щоб краще зрозуміти цю хворобу.

Чим небезпечна глаукома?

Головною рисою цього захворювання є здатність залишатися непоміченою тривалий час. Дуже часто людина роками живе з хворобою, не підозрюючи про її існування. А коли нарешті розуміє це – повернути зір уже неможливо.

Як хвороба проявляє себе?

Підступність глаукоми у тому, що гострота зору хворої людини може довго зберігатися високою. Натомість, страждає поле зору – ширина огляду.

Хто може захворіти на глаукому?

Нажаль, захворіти може кожен. Але існують фактори ризику, які збільшують таку вірогідність. Серед них:

* Вік більше 40 років

* Наявність глаукоми у найближчих родичів

* Наявність артеріальної гіпертонії

* Короткозорість

* Довготривале застосування стероїдних гормональних препаратів.

Як я дізнаюсь, що захворів?

Щоб не пропустити появу захворювання, потрібно вимірювати внутрішньоочний тиск один раз на рік, починаючи з віку 40 років. Або з 35 років, якщо у вас є фактори ризику. Це допоможе виявити глаукому на ранній стадії і запобігти її прогресуванню.

Що таке нормальний ВОТ?

Нормальний внутрішньоочний тиск знаходиться у межах 16-25 мм.рт.ст. При цьому добові коливання не мають перевищувати 5 мм.рт.ст., а показники ВОТ обох очей мають бути приблизно однаковими.

Як вилікувати глаукому?

Кожен, хто захворів на глаукому, має знати, що повністю вилікувати це захворювання неможливо. Ця хвороба залишається з людиною назавжди, але треба пам'ятати про те, що глаукома – це не вирок. За умови своєчасно призначеного лікування і постійного контролю за перебігом захворювання людина може прожити повноцінне здорове життя і зберегти хороший зір.

Як попередити прогресування хвороби?

Головною метою лікування глаукоми є зниження і контроль внутрішньоочного тиску. Для цього потрібно відвідувати вашого лікаря-офтальмолога раз на три місяці і чітко виконувати його рекомендації. При наявності цукрового діабету, гіпертонічної хвороби, або інших хронічних захворювань потрібно відвідувати відповідних спеціалістів.

Пам'ятайте, що вберегти свій зір від глаукоми можливо! Вчасно перевіряйте ваш внутрішньоочний тиск та чітко виконуйте призначення лікаря.

 

Лікар-офтальмолог

КНП "Драбівська багатопрофільна лікарня"         

Драбівської селищної ради                                                                                           Пилипенко В.Л. 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень