A A A K K K
людям із порушенням зору
єдиний номер контакт-центру 047-26-99-111 КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ДРАБІВСЬКА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ" ДРАБІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
КНП "Драбівська багатопрофільна лікарня" Драбівської селищної ради

Профілактика інфекційних захворювань

28 липня - Міжнародний день вірусних гепатитів

     Щорічно 28 липня, починаючи з 2010 року, Всесвітній Альянс боротьби з гепатитом за підтримки ВООЗ проводить заходи популяризації знань про вірусні гепатити для профілактики нових заражень серед населення. Метою заходів є підвищення обізнаності світової громадськості про симптоми, методи діагностики, скринінгу, профілактики та лікування гепатитів, особливо групи В і С, більше охоплення населення вакцинацією проти гепатиту В, її інтеграції в національні програми імунізації, привернення уваги урядів і неурядових організацій до необхідності надання підтримки людям, що живуть з гепатитом В і С. У травні 2016 року 69 сесія Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я прийняла три глобальні стратегії сектору охорони здоров’я, однією з яких є вперше в історії поставлені глобальні цілі боротьби проти вірусного гепатиту. Зокрема, до 2020 року пропонується знизити кількість нових випадків захворювання гепатитом В і С на 30%, скоротити смертність на 10%. Стратегія спирається на такі ключові підходи як розширення програм вакцинації від гепатиту А і В; запобігання передачі гепатиту В від матері до дитини; підвищення безпеки ін’єкцій, крові і хірургічних втручань; зниження шкоди для споживачів ін’єкційних наркотиків; розширення доступу до лікування гепатиту В і С.
     Дані офіційної статистики свідчать, що в середньому, кожна дванадцята людина в світі є носієм вірусу гепатиту В або С, проте рівень обізнаності людей про ці захворювання є вкрай низьким. Захворювання починається поступово, перебігає без симптомів і не проявляється тривалий час, тому гепатит, особливо С, іноді називають «лагідним убивцею», а хронічні вірусні гепатити становлять серйозну медичну та соціальну проблему у зв’язку з широкою розповсюдженістю, а також високим ризиком розвитку цирозу та раку печінки як наслідків гепатиту.
     Згідно з експертними оцінками, на сьогодні в світі зареєстровано 130-150 мільйонів випадків хронічного гепатиту С. Щороку приблизно 700 тисяч людей помирають від НСУ- асоційованих захворювань печінки. Вірусом гепатиту В інфіковано до 2 мільярдів осіб, приблизно 240 мільйонів - мають хронічну форму захворювання, 685 тисяч помирають щороку від ускладнень гепатиту В, включаючи цироз та рак печінки. На жаль 2/3 усіх хворих на хронічні гепатити В і С проживають у країнах Східної та Центральної Європи. В Україні за даними ВООЗ близько 3 % населення інфіковано ВГС, проте дані епідеміологічного дослідження показують, що серед населення старше 15 років кількість хворих на ХГС становить 8,9 %.
     Захворюваність на хронічні вірусні гепатити В та С є однією з актуальних медичних і соціальних проблем. Фахівцями Черкаської області різного рівня ведеться постійна та планомірна робота по профілактиці та лікуванню. Так, спостереження за хворими на хронічні вірусні гепатити, складовою якого є своєчасне обстеження та направлення на консиліум по призначенню противірусної терапії, проводиться кабінетами інфекційних захворювань міст та районних центрів. Щоквартально оновлена інформація направляється до організаційно-методичного кабінету при комунальному некомерційному підприємстві «Черкаська міська інфекційна лікарня» Черкаської міської ради (далі - Черкаська інфекційна лікарня), де з 2009 року проводиться робота по формуванню обласного реєстру хворих на хронічні вірусні гепатити. 
     З метою виконання Державної цільової соціальної програми в частині проведення противірусного лікування, з 2014 року медпрацівниками Черкаської інфекційної лікарні проводиться робота по призначенню та проведенню противірусної терапії препаратами, купленими за кошти державного бюджету.

    Отже, незважаючи на багаторічну відсутність достатнього фінансування, проблема вірусних гепатитів демонструє вдалий приклад організації високого рівня надання медичної допомоги хворим. Успіхи, досягнуті в цьому напрямку, включаючи практичні результати і наукові дослідження, відомі не тільки в Україні, але і в світі. 
   Своєчасна діагностика та специфічне лікування є сучасними шляхами вдосконалення профілактики вірусних гепатитів. Дотримання протиепідемічного режиму, правил сучасної дезінфекції, стерилізації можуть убезпечити людей при виконанні медичних процедур. Безпечна сексуальна поведінка, проходження тестування, виконання правил особистої гігієни в змозі попередити тяжкі наслідки інфікування вірусними гепатитами. Всеукраїнською благодійною організацією «Всеукраїнська асоціація громадського здоров’я» створено гарячу лінію з питань вірусних гепатитів 0800-50-33-10 (години роботи з 9.00 до 18.00). Операторами лінії виступають медичні працівники та люди, які перехворіли на гепатит.
     

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень