A A A K K K
людям із порушенням зору
єдиний номер контакт-центру 047-26-99-111 КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ДРАБІВСЬКА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ" ДРАБІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
КНП "Драбівська багатопрофільна лікарня" Драбівської селищної ради

Кабінет психологічного розвантаження

Що таке Спайс?

    Сьогодні в багатьох інтернет-магазинах з’явилася нова трав’яна суміш, звана Спайс. Спочатку ця суміш відносилась до пахощів, через деякий час люди почали її палити, навіть не уявляючи, що таке Спайс і якої шкоди він завдає організму. У Європі ця суміш з’явилася в 2004 – 2006 роках. Заборона на цю суміш в більшості Європейських країн увійшла в силу тільки у 2009 році. Тоді заборонили продавати цю курильну суміш і в Росії, проте інтернет-магазини як і раніше продовжують нею торгувати.
    Склад Спайса не так нешкідливий, як здається на перший погляд. Переконуючи покупців в нешкідливості суміші, продавці роблять наголос на його рослинний склад. До складу курильної суміші входить «Левиний хвіст», рожевий і блакитний лотос, бейбін, кормова толомиця  та інші рослини. Коригуючись на красиві та гучні назви, люди не підозрюють, що у всіх цих рослинах містяться дуже сильні галюциногенні речовини.
    Не підозрюючи про те, що таке Спайс, люди раділи його розслаблюючій дії, схожої із впливом конопель.  Оскільки з легень отрута проникає прямо в кров, удар припадає на весь організм в цілому.
    Більшу частини отрути як губка вбирає себе печінка, різко звужуючи капіляри головного мозку намагаючись не пропустити наркотик до «центрального процесора», в результаті чого мозок погано постачається киснем і починають відмирати нервові клітини. Цей процес супроводжується відчуттям легкості, яке так подобається підліткам.
    Слід згадати, що найстрашніше впливає це наркотик не на мозок, а на статеву систему. Юнаки, що кілька років вживають курильну суміш, стають безнадійними імпотентами. Ще жахливіше вона діє на дівчат. При тривалому палінні цієї суміші у дівчат і жінок повністю порушується гормональний баланс і порушується менструальний цикл. Найчастіше це призводить до невиліковного безпліддя.
    Шкідливий вплив курильної суміші і на серцево-судинну систему. Нерідко внаслідок її вживання (паління) підвищується артеріальний тиск, причому часто це буває різко і раптово, що може привести до смерті. Може стрімко випадати волосся.
    Часто ці суміші реалізуються у вигляді трави, на яку нанесена хімічна речовина. Такі суміші викликають тахікардію, провокують викликання тривожних станів, параної , галюцинацій, а в деяких випадках і психозів. При тривалому споживанні Спайса можливе виникнення фізичної залежності.
    Лікарі заявляють, що Спайс набагато небезпечніше від традиційних наркотиків, які медицина вивчає десятиліттями. Одурманення курильними сумішами відрізняється від звичайного наркотичного сп’яніння. Через нестабільність складу і комбінацій наркотичних речовин, що входять до складу суміші, може виникнути передозування або сильне отруєння Спайсом. Симптоми виникають вже після 1 – 2 затяжок:

  • втрата свідомості;
  • розлад психіки;
  • нудота;
  • блювання;
  • судоми.

При хронічному отруєнні спостерігається:

  • дратівливість;
  • різкі коливання апетиту;
  • блідість шкіри;
  • випадання волосся;
  • темні кола під очима.

Лікування отруєння Спайсом проводять в 2 етапи.

Детоксикація організму, тривалість від 5 до 10 днів. Може проводитися в стаціонарі або вдома. Вкладає в себе медикаментозну терапію і знання депресивних станів.

Реабілітаційний період. Залежність від курильних сумішей досить індивідуальна, тому реабілітація триває від декількох тижнів до трьох місяців. У цей період наркоману краще перебувати у реабілітаційному центрі – йому важливо змінити обстановку і оточення.

І на закінчення хочу сказати, що вразі виникнення підозри у батьків на можливе застосування наркотиків достатньо невеликої порції сечі, щоб в домашніх умовах на спеціальній тест-пластинці (тест-стрічці), яка вільно продається за доступними цінами в аптеках, протестувати наявність чи відсутність наркотиків в організмі.

 

Єськова Л.В. – лікар кабінету «За здоровий спосіб життя»

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень