A A A K K K
людям із порушенням зору
єдиний номер контакт-центру 047-26-99-111 КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ДРАБІВСЬКА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ" ДРАБІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
КНП "Драбівська багатопрофільна лікарня" Драбівської селищної ради

10 жовтня – Всесвітній День психічного здоров’я!

10 жовтня – Всесвітній День психічного здоров’я!

Починаючи з 1992 року з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я, за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я 10 жовтня щорічно відзначається Всесвітній День психічного здоров’я.

Тема Дня психічного здоров’я 10 жовтня 2018 року: «Молоді люди та психічне здоров’я у світі, що змінюється».

Розповсюдженість психічних розладів зростає в усьому світі, третину глобального тягаря несмертельних захворювань складають саме психічні розлади. Стан психічного здоров’я молоді в Україні заслуговує особливої уваги. Згідно даних статистичних досліджень, сучасне населення України переживає зростання психогенних хвороб і функціональних нервово-психічних порушень на стресогенній основі. Це - відповідь невпинному зростанню темпів життя, життєвих вимог, продиктованих, породженим сучасністю образом успішної людини, поряд з соціально-економічною нестабільністю та незахищеністю. Так в Україні депресії та неврози спостерігаються приблизно у 50% населення. Приблизно 2 мільйони людей в Україні щороку лікуються в психіатричних закладах. Щодо психічного здоров’я дітей та підлітків, то за даними державної статистичної звітності, серед показників порушень психічного здоров’я дітей біля 70% — розлади непсихотичного характеру (невротичні розлади, розлади психіки та поведінки, що пов’язані зі стресом і соматичними захворюваннями

Психічне здоров’я – це, передусім, відсутність психічних розладів. Від нього залежить стан нашого психічного, фізичного і соціального комфорту та рівень пристосування до оточення, воно визначає якість життя людини, можливість творчо та плідно працювати, робити важливий внесок в життя свого суспільства. Психічне здоров’я населення-це значною мірою категорія соціальна, і є важливою складовою здоров’я нації, тому проблеми, пов’язані з психічним здоров’ям, вимагають до себе підвищеної уваги, і не тільки з боку медичних працівників, які добросовісно виконують свої обов'язки, а особливої уваги влади і громадськості. Психічне здоров’я – це рівновага та сталість психіки людини, адекватне сприйняття реального світу, нормальна діяльність вищих психічних функцій.

Перед душевною недугою всі рівні: удачливі бізнесмени і небагаті робочі, відомі особистості та звичайні люди. Так що будьте уважними один до одного та оберігайте власне психічне здоров’я.

 

Лікар-методист кабінету здорового способу життя

              Драбівської ЦРЛ                                                                                                                     Єськова Л.В.

 

 


 

 

 

    

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень