A A A K K K
людям із порушенням зору
єдиний номер контакт-центру 0979709977 КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ДРАБІВСЬКА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ" ДРАБІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
КНП "Драбівська багатопрофільна лікарня" Драбівської селищної ради

Як вберегти себе від укусів кліщів?

Перед настанням теплих весняних днів слід нагадати про небезпеку, яку приховує в собі природа і про яку важливо знати – разом з теплом в лісах і парках з’являються кліщі, які є носіями небезпечної для здоров’я і життя людини хвороби - хвороби Лайма (іксодовий кліщовий бореліоз). Тому дуже важливо знати головні правила поведінки, які допоможуть уникнути неприємних наслідків.

Кліщ - це паразитична комаха, якій для життя і розмноження потрібна кров ссавців, щоб перейти в наступні стадії свого розвитку. Його «жертвою» є не тільки людина, але і інші ссавці та птиці.

Для профілактики захворювання слід уникати укусів кліщами. Найпростіший спосіб - закрити шкіру одягом під час перебування в лісі, це сорочка з довгими рукавами, довгі холоші, шкарпетки, високі черевики, кашкет або хустка.

Доброю ідеєю є носіння однотонного одягу, так як на ньому легше побачити кліща. Також від кліщів здатні захистити репеленти від комах, які можна купити в будь-якому супермаркеті. Після повернення з прогулянки в лісі чи парку необхідно уважно оглянути шкіру, особливо ті частини, які були відкриті. Кліщі найбільше люблять місця тіла покриті м'якою і вологою шкірою, тобто пах, пахви, область за вухами, а також складки, наприклад, ліктьові. Також потрібно перевіряти собак, що були з Вами на прогулянці. Кліщі небезпечні і для них та можуть переходити з тварини на людину.

Якщо Ви знайшли кліща, від нього треба швидко позбутися. Не треба його припікати, змащувати маслом або поливати спиртом - так він починає виділяти більше слини і блювоти, які підвищують ризик зараження.

Кліщів зручно видаляти тонким пінцетом.

Щоб уникнути його розриву, не тягніть різко. Кліща слід захопити якомога ближче до хоботка, потім акуратно потягнути вгору, при цьому обертаючи навколо своєї осі в зручну сторону, через 1-3 оберти кліщ витягується разом з хоботком. Якщо під рукою немає пінцета, то кліща можна видалити ниткою. Для цього міцну нитку зав'язують у вузол якомога ближче до хоботка кліща, потім скручують її в одному напрямку трохи підтягуючи вгору, до тих пір поки він не викрутиться.

Не кожен кліщ переносить хворобу і навіть не кожен інфікує людину. Однак, на всякий випадок, слід вважати, що той кліщ, який вкусив Вас, носить у собі мікроорганізми, що викликають бореліоз. Якщо плануєте здати кліща на аналіз на носійство збудника бореліозу, то бажано отримати кліща живим і цілим, як правило, приймають тільки таких.

Дослідження можна зробити на платній основі в лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України». Кліща слід помістити в невеликий слоїк разом із шматочком вати, злегка зволоженим водою, щільно закритий кришкою і зберігати, до доставки в лабораторію, в холодильнику.

Потрібно розуміти, що наявність інфекції у кліща ще не означає, що захворіє людина. Аналіз кліща потрібний для спокою в разі негативного результату і пильності - в разі позитивного.

Під мікроскопом бактерії роду Борелія виглядають як пружинки,тому їх відносять до спірохет. Щоб вони могли проникнути в організм, їм потрібна співучасть кліщів.

Коли паразит присмоктується до людини, бактерії потрапляють в шкіру, де викликають почервоніння на місті укусу, яке є досить характерним і згодом виглядає як кільце.

Спірохети зі шкіри потрапляють у кров або лімфатичну систему людини, і з током крові або лімфи дістають, практично, до будь-якого органу і вражають серце, очі, м'язи, мозок, печінку, суглоби та шкіру

Не у кожного зараженого виникають зміни на шкірі, так що людина може навіть не усвідомлювати те, що колись його укусив кліщ, і саме він є винуватцем хвороби. При первинному почервонінні необхідно звернутись до лікаря.

Найкращий спосіб визначити наявність захворювання - здати аналіз крові.

Здавати кров відразу після укусу кліща не потрібно - аналізи нічого не покажуть, тому що захисні антитіла починають виробляться з 2-3 неділі захворювання.

Можна досліджувати кров на антитіла (IgG) до борелій методом ІФА через місяць і більше після укусу.

Адреса лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України»: м. Черкаси, вул. Волкова, 3. Час прийому : з понеділка по п’ятницю з 8-ї до 16-ї години. Вартість 1 дослідження крові на антитіла до борелій методом ІФА – 47,26 грн., 1 кліща на носійство борелій – 36,54 грн. з урахуванням 20% ПДВ.

Консультації та довідки за телефонами – (0472)360716 та 0674700589.

Інфекційне відділення Драбівської ЦРЛ - (04722)30641.

 

 

Районний інфекціоніст                                    Мазуренко М. М.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень