A A A K K K
людям із порушенням зору
єдиний номер контакт-центру 0979709977 КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ДРАБІВСЬКА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ" ДРАБІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
КНП "Драбівська багатопрофільна лікарня" Драбівської селищної ради

Що треба знати про пухлини простати!

Що треба знати про пухлини простати!

        Медики відзначають, що  за 15 останніх років показник по виявленню раку простати незмінно зростає. Це свідчить як про демографічне неблагополуччя – старіння чоловічого населення  (особливо Черкаської області), так і про поліпшення якості діагностики цього захворювання. Якщо рак простати виявлено на ранніх стадіях, то в більшості випадків ця хвороба успішно лікується і виліковується. Це стосується І та ІІ стадії. Затрати на лікування в цих стадіях в 10 раз менші ніж в ІІІ і тим більше ІV стадіях. У  середньому по Україні вперше діагностується близько 20% випадків уже занедбаного раку простати. Лікування на цій стадії малоперспективне. У всьому світі зокрема в Україні, рак простати займає одне з перших місць серед  усіх злоякісних новоутворів у чоловіків. Захворювання на цю хворобу зростає з кожним роком, це зв’язано як із поширенням цієї хвороби, так і більш  якісною  ранньою діагностикою.

         Простата або передміхурова залоза – залозисто-м’язевий орган, розташований між прямою кишкою і сечовим міхуром. Вона з усіх сторін ніби «обіймає» вихід із сечового міхура, його шийку, вхід в уретру. Простату ще називають «другим серцем чоловіка». Вона  відіграє велике значення у фізіології статевого життя.

         З плином часу у похилому віці (частіше після 50 р.)  в чоловічому організмі відбуваються інволютивні процеси, що безумовно, відбивається на фізіології, функціонуванні простати. Широко відомо серед  пацієнтів «аденома простати» - це  дезгормональна  гіперплазія передміхурової залози або доброякісна пухлина простати.  Доброякісна пухлина з часом може перетворитися на  злоякісну. Але рак простати може розвиватися самостійно.

         Факторами розвитку раку простати є: похилий вік чоловіка;  генетична  схильність (наявність раку в найближчих кровних родичів); особливості харчування (перевага жирної їжі, велика кількість білка тваринного походження в раціоні, невелика кількість овочів та фруктів); малорухомий спосіб життя; паління.

         Якщо в чоловіка виникають затруднення, відчуття неповного випорожнення сечового міхура, «млявості» струменю, часті позови до сечопуску (особливо в нічний час) слід обов’язково відвідати уролога. Болі в ділянці тазу,  наявність крові в сечі виникають у пацієнтів у занедбаних випадках.

         Існують слідуючі методи обстеження, якими можна виявити рак простати на ранніх стадіях: пальцеве   (ректальне) обстеження прямої кишки. Цей  метод залишається ефективним і доступним методом виявлення раку простати на ранніх стадіях, коли в пацієнта немає жодних симптомів.

         Тому всі чоловіки старше 40 років і всі чоловіки, в яких у кровних родичів є рак простати в анамнезі після 30 років повинні проходити раз в рік пальцеве обстеження прямої кишки, яке приводиться в долікарському чоловічому кабінет (№306) поліклініки ЦРЛ, який знаходиться на 3-му поверсі лікарні. Однак в арсеналі медицини  існують більш  високотехнологічні  обстеження: УЗО простати, яке проводиться в кабінеті стаціонарного відділення Драбівської ЦРЛ.

Одним із самих ефективних методів діагностики є виявлення РSА (простат специфічного  антигену) в сироватці крові. Збільшення рівня показника – є  одним із основних маркером раннього раку простати, ще в доклінічних стадіях.

         Аналіз крові на РSА, а саме забір, проводиться в приймальному   відділенні Драбівської ЦРЛ кожного вівторка та четверга, і відправляється в лабораторію Лабсервіса. Результати приходять по місцю проживання, або на електронну  адресу. Умови здачі аналізу: прийти натщесерце;  10 днів не приймати антибіотики; не вживати алкоголь; на протязі 10 днів не повинні бути фізичні маніпуляції на прямій кишці (пальцеве обстеження прямої кишки, ректороманоскопія, клізми, фізичні маніпуляції на сечовому міхурі (катетеризація)). Після отримання результатів аналізу, при підвищенні рівня РSА в крові, пацієнт проходить до обстеження в урологічному кабінеті поліклініки Драбівської ЦРЛ  (рентгенографію, загальні клінічні  аналізи, УЗД ОЧП, нирки, простати, сечового міхура та тощо).

         Хворі, в яких підтверджено рак простати, потребують негайного лікування в обласному центрі онкоурології комунального закладу Черкаського обласного онкодиспансеру, де здійснюється повний обсяг лікування цього захворювання в залежності від стадії, коли цю хворобу виявили. В ЧООД здійснюється комплексне лікування, яке включає: хірургічний, ендокринологічний, хіміотерапевтичний та променевий етапи.

         На даний час Черкаський онкодиспансер  займає одне з перших місць по Україні по діагностиці та наданню висококваліфікованої допомоги.

         Слід пам’ятати, що жити з діагнозом «рак» можна гідно і повноцінно. Це не вирок, якщо захворювання виявлено своєчасно.  Профілактичні огляди – надійний страж вашого здоров’я.

 

 

 

                               Лікар уролог

                               Драбівської ЦРЛ                                                        І.Г.Бойко

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень