A A A K K K
людям із порушенням зору
єдиний номер контакт-центру 0979709977 КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ДРАБІВСЬКА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ" ДРАБІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
КНП "Драбівська багатопрофільна лікарня" Драбівської селищної ради

26 червня – Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконним обігом.

Історія боротьби з наркотиками в звіті нараховує близько ста років. Генасамблея ООН затвердила рішення про зловживання наркотиками та їх незаконним обігом у 1987 році. Ця подія символізує єдність країн у досягненні мети щодо створення суспільства, вільного від наркотиків.

         Історія наркотиків стара як людство. Наркоманія захопила чорний ринок в 20-х роках минулого століття. А вже у 80-і роки, нова забава разом з усіма західними цінностями прийшла в ряди і нашої молоді, розповсюджуючись підвалами і темними вулицями міст, набула такого масштабу, що право-охоронці не змогли стримати потік завезених наркотиків, і смерть із великим напором вилилась, перш за все, на підлітків і молодь. Адже основна частина наркоманів – підлітки і молоді люди, які набагато слабші психологічно ніж дорослі.

         Наркоманія – це постійне вживання наркотиків, поступово в більших дозах. Наркотичні речовини надзвичайно важливі в медицині під час операцій та інших медичних маніпуляціях. Але все частіше наркотичні речовини використовуються не за призначенням, а з метою отримання миттєвого штучного задоволення.

         Важко підрахувати, скільки молодих життів забрало це неприродне прагнення. Наркотики виснажують, руйнують психіку та здоров’я людини, роблять її залежною, слабкою. Поодинокі наркомани доживають до сорока років – організм не витримує штучного навантаження. До того ж уявіть собі страждання близьких наркомана, тих, хто змушений спостерігати, як кохана людина знищує себе шаленими темпами.

         Перед тим, як спробувати наркотик, варто подумати: чи потрібен вам букет хвороб, що передаються через голку? На що ви прирікаєте себе, свою смію, своїх майбутніх дітей? На численну кількість витрачених батьківських грошей на наркотики? Підступний жах який ти відчуєш, коли смерть буде стояти поруч, а ти безпорадно спостерігатимеш за тим, що чинитиметься з твоїми м’язами, коли твій організм вмирає, і нічого не можеш зробити! Навіщо тобі сльози матері на твоїй могилі і скорбота батька? Навіщо себе прирікати? Навіщо…

         Людина завжди шукала засоби, щоб отримати задоволення, полегшити страждання, або іншим способом заховатись від тяжкої дійсності шляхом застосування різноманітних одурманюючих речовин. Все різноманіття наркотиків існує одвіку і наш час високих технологій не зупинив розповсюдження такого явища, як наркоманія.

         Наркоманія (від грецького, narke – заціпеніння, манія) -  хвороба, що характеризується непереборнимим потягом до наркотиків, яка викликає в малих дозах ейфорію, у великих – оглушення, наркотичний сон. Систематичне вживання наркотику, як правило викликає потребу у збільшенні дози.

         При наркоманії вражаються внутрішні органи, виникають неврологічні та психологічні розлад, розвивається соціальна деградація. Іншими словами, виникає стан періодичної або хронічної інтоксикації натуральною або синтетичною наркотичною речовиною, яка викликає потяг до даної речовини, а також психічну та фізичну залежність від ефекту дії цієї речовини.

         Стан залежності від наркотиків характеризується трьома факторами: непереборним бажанням продовжувати прийом наркотиків;

потреба постійно збільшувати дозу;

залежністю психологічного, а іноді і фізичного характеру від впливу наркотиків.

         Наркоманія супроводжує різні форми злочинності, тому що, по-перше, з метою отримання наркотиків, наркомани вчиняють тяжкі і особливо тяжкі, корисливі і корисливо-насильницькі злочини. По-друге, наркомани часто вчиняють злочини під дією наркотиків на психіку.

         Якщо пияцтво на початковому етапі результат неправильного виховання, слабохарактерності, розбещеності, імітації дурних звичок, то наркоманія з самого початку – серйозна хвороба, що потребує спеціального лікування. Потрібні великі зусилля, щоб вилікувати і перевиховати наркомана. Немає нічого більш жахливого, аніж мати члена сім’ї – наркомана, який по своїй волі змушує страждати не тільки самого себе, а й своїх близьких та рідних. Тому, пам’ятайте, що стати на хибний шлях залежності набагато легше, ніж потім, все подальше життя шкодувати за втраченими можливостями.

 

 

         Лікар-нарколог

         Драбівської ЦРЛ                                       Надьон І.М.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень