Драбівська центральна районна лікарня
19800 Україна Черкаська обл. смт Драбів вул. Садова, 1

22 березня всесвітній день водних ресурсів

Вода ти не маєш ані смаку, ані кольору, ані запаху, тебе неможливо описати, тобою насолоджуються не знаючи що ти таке насправді . Ти не просто необхідна для життя, ти – саме життя.

Антуан де Сент - Екзюпері.

 

 

 

 

 

 

 

Вода – найрозповсюдженіший на нашій планеті і найзагадковіший до цього часу мінерал. Вона існує в різноманітних сполуках, володіючи безліччю життєво важливих якостей. Вона здатна поводити себе в організмі, як еліксир життя або як підступний ворог.

         Добова потреба людини у воді складає в середньому 40г на 1кг маси тіла. Для людського організму важливо, щоб щодня людина випивала 2 л чистої води. Інша частина добової потреби надходить в організм людини із рідкою їжею та напоями. Дотримання питного режиму має першочергове значення для забезпечення нормальної життєдіяльності організму в цілому.

         Вода – основний розчинник у людському організмі: вона є головною частиною крові та лімфи, допомагає розповсюдити будівельний та живильний матеріал в усі клітини організму і виводить продукти розпаду та шлаки із нього. Вода захищає ДНК людини від ушкоджень, розріджує кров і не дає їй згортатися у процесі циркуляції. Вода посилює здатність еритроцитів до накопичення кисню у легенях. Вода найважливіший елемент системи охолодження через піт та обігріву і електризації організму.

Ми не повинні допускати зневоднення організму, бо це причина токсичних відкладень у організмі та різних хвороб. У людей, які вживають тверду воду різко збільшується вірогідність відкладення каменів через концентрацію солей.

         Забруджена вода викликає близько 80% хвороб, та на 30% прискорює старіння, дитячі хвороби залежать від вживання токсичної води. Доведено, якщо до людського організму щодоби потрапляє від 2 до 4г заліза, то приблизно через 10 років виникає загроза виникнення пухлини.

         Основним джерелом водопостачання мешканців України є річковий стік. На кожного жителя України припадає до 1 тис. м³ води, тоді як за оцінками ООН достатньою є величина від 10 до 15 тис. м³. Деякі райони України потерпають від нестачі води, там вживають лише привозну воду.

           Політологи  стверджують, що у ХХ столітті велися війни за нафту, а ХХІ століттю загрожує війна за воду, тому що воду використовують у тисячу раз більше ніж нафту чи вугілля. Вже зараз виникають проблеми із нестачею питної води у всьому світі. Від нестачі та забруднення води постійно гинуть люди, особливо діти. Тому всім нам потрібно використовувати воду раціонально. Бережіть воду, бо вона – джерело і основа життя всього живого на землі!

 

Лікар – методист кабінету здорового

способу  життя Драбівської ЦРЛ                                                 Єськова Л.В.