A A A K K K
людям із порушенням зору
єдиний номер контакт-центру 0979709977 КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ДРАБІВСЬКА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ" ДРАБІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
КНП "Драбівська багатопрофільна лікарня" Драбівської селищної ради

22 березня всесвітній день водних ресурсів

Вода ти не маєш ані смаку, ані кольору, ані запаху, тебе неможливо описати, тобою насолоджуються не знаючи що ти таке насправді . Ти не просто необхідна для життя, ти – саме життя.

Антуан де Сент - Екзюпері.

Вода – найрозповсюдженіший на нашій планеті і найзагадковіший до цього часу мінерал. Вона існує в різноманітних сполуках, володіючи безліччю життєво важливих якостей. Вона здатна поводити себе в організмі, як еліксир життя або як підступний ворог.

         Добова потреба людини у воді складає в середньому 40г на 1кг маси тіла. Для людського організму важливо, щоб щодня людина випивала 2 л чистої води. Інша частина добової потреби надходить в організм людини із рідкою їжею та напоями. Дотримання питного режиму має першочергове значення для забезпечення нормальної життєдіяльності організму в цілому.

         Вода – основний розчинник у людському організмі: вона є головною частиною крові та лімфи, допомагає розповсюдити будівельний та живильний матеріал в усі клітини організму і виводить продукти розпаду та шлаки із нього. Вода захищає ДНК людини від ушкоджень, розріджує кров і не дає їй згортатися у процесі циркуляції. Вода посилює здатність еритроцитів до накопичення кисню у легенях. Вода найважливіший елемент системи охолодження через піт та обігріву і електризації організму.

Ми не повинні допускати зневоднення організму, бо це причина токсичних відкладень у організмі та різних хвороб. У людей, які вживають тверду воду різко збільшується вірогідність відкладення каменів через концентрацію солей.

         Забруджена вода викликає близько 80% хвороб, та на 30% прискорює старіння, дитячі хвороби залежать від вживання токсичної води. Доведено, якщо до людського організму щодоби потрапляє від 2 до 4г заліза, то приблизно через 10 років виникає загроза виникнення пухлини.

         Основним джерелом водопостачання мешканців України є річковий стік. На кожного жителя України припадає до 1 тис. м³ води, тоді як за оцінками ООН достатньою є величина від 10 до 15 тис. м³. Деякі райони України потерпають від нестачі води, там вживають лише привозну воду.

           Політологи  стверджують, що у ХХ столітті велися війни за нафту, а ХХІ століттю загрожує війна за воду, тому що воду використовують у тисячу раз більше ніж нафту чи вугілля. Вже зараз виникають проблеми із нестачею питної води у всьому світі. Від нестачі та забруднення води постійно гинуть люди, особливо діти. Тому всім нам потрібно використовувати воду раціонально. Бережіть воду, бо вона – джерело і основа життя всього живого на землі!

 

Лікар – методист кабінету здорового

способу  життя КНП " Драбівська багатопрофільна лікарня"

Драбівської селищної ради                                             Єськова Л.В.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень